Okolica

Plaża Władysławowo Władysławowo to jedno z najpiękniejszych wakacyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce.
Jego magia to szum morskich fal Bałtyku i piękno krajobrazów.
Szerokie plaże, czyste, bogate w jod powietrze oraz urokliwe sosnowe lasy  tworzą w tym miejscu wyjątkowy krajobraz  oraz nieocenione właściwości lecznicze, kształtując idealny klimat do wypoczynku
 
Dla większości wybieraną alternatywą okazuje się oczywiście zażywanie morskich oraz słonecznych kąpieli, jednak Władysławowo może zaproponować także zupełnie coś innego.
Port Władysławowo PORT
Port we Władysławowie (położony nad otwartym morzem) jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa) chętnie gości turystów.
 Od maja do października cumują jachty sportowe i żaglowce, które mogą zaopatrzyć się tu w paliwo, prowiant i wodę, dokonać niezbędnych napraw i remontów. W porcie znajduje się morskie przejście graniczne dla turystów udających się do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich. W miesiącach letnich z portu pasażerskiego można wypłynąć statkiem w rejs po Bałtyku. Port, a dokładnie zachodni falochron pełni rolę mola i jest ulubionym miejscem dla wędkarzy i spacerowiczów.
DOM RYBAKA
To monumentalna budowla w stylu socrealizmu z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, początkowo  została zbudowana jako hotel dla rybaków  dzisiaj to siedziba władz miasta.
Przyległa do budynku wieża jest symbolem i najbardziej charakterystycznym budynkiem we Władysławowie. Na ostatnim IX piętrze (45 m n.p.m.) znajduje się główny taras widokowy. Dla bardziej wymagających na wysokości 63 m n.p.m. udostępniono taras górny potocznie określany jako KULA. Z obu tarasów podziwiać można przepiękną panoramę Władysławowa i okolic a także: Morze Bałtyckie, Zatokę Pucką oraz przylądek Rozewie i Mierzeję Helską. Przy sprzyjających warunkach pogodowych widoczna jest również Gdynia.
Poza tarasami na wieży znajdują się także inne atrakcje turystyczne takie jak muzeum motyli,sklepik z regionalnymi pamiątkami i wystawa Magiczny zawrót głowy
(źródło:www.wieza.wladyslawowo.pl/dom-rybaka/)
WESOŁE MIASTECZKO
Niewątpliwą atrakcją Władysławowa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych jest kolorowe Wesołe Miasteczko. Usytuowane jest ono w centrum, przy Domu Rybaka,kilka kroków od naszego pensjonatu
OCEAN PARK
Pozwala na przejście się po dnie oceanu i spotkanie z wielorybami, rekinami, żółwiami olbrzymimi, delfinami, orkami, oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych.
Ekspozycja została przygotowana przy zachowaniu naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów.
 Zwiedzanie Ocean Parku pozwoli na przyswojenie ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach w sposób lekki i przyjemny. Uzupełnieniem spaceru jest szeroki wachlarz atrakcji, z których może skorzystać każda osoba niezależnie od wieku.
KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NMP
Niewątpliwą atrakcją Władysławowa jest Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Świątynia o interesującej bryle i witrażach (nawiązująca do symboliki chrześcijańskiej i marynistycznej) uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970. Prezbiterium kościoła to neogotycka kaplica z lat trzydziestych, później włączona do nowobudowanego kościoła.
Co roku w lipcu i sierpniu odbywają się tutaj (bezpłatne)Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, mające ponad trzydziestoletnią tradycję. Biorą w nich udział wybitni soliści z kraju i z zagranicy.
Obok kościoła wznosi się dzwonnica wybudowana w latach 1996-1997, która jest jednocześnie wspaniałym punktem widokowym na panoramę miasta.
 W maju 2009 roku na jednej z ławeczek znajdujących się na placu przy kościele umieszczono figurę św.Jana Pawła II.
 W roku 2013 w Domu Katechetycznym otwarto Salę Papieską, gdzie można ogladać pamiątki związane z postacią Ojca Świętego Jana Pawła II
HALLERÓWKA
 To drewniany domek należący przed wojną do gen. Józefa Hallera, który  wraz z rodziną mieszkał w nim podczas swoich wakacji. Mieści się tu obecnie Muzeum Generała Hallera, w którym można zobaczyć niewielką ekspozycję poświeconą generałowi z cennymi  pamiątkami po nim.
 Obok Hallerówki usytuowany jest tzw. Błękitny Domek wybudowany m.in. na potrzeby harcerzy przez adiutanta generała-kpt.Jana Romualda Dworzańskiego.
 Niedaleko Hallerówki na ulicy Morskiej w roku 1995 odsłonięto pomnik gen.Józefa Hallera
ALEJA GWIAZD SPORTU
 To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc naszego miasta zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie COS-u w Cetniewie. Jest to pierwsza w Polsce Aleja poświęcona sportowcom. Co roku najczęściej przy osobistym udziale sportowców odsłaniane są kolejne spiżowe imienne gwiazdy.
 Na początku kwietnia 2014 roku na terenie Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie zakończył się montaż przestrzennej rzeźby "Korona Himalajów", poświęconej osiągnięciom polskiego himalaizmu. Składająca się z 14 skał rzeźba symbolizuje 14 ośmiotysięcznych szczytów w pasmach Himalajów i Karakorum, najwyższych gór na Ziemi. Każdy z tych szczytów został zdobyty przez polskich himalaistów.
 Aleja Gwiazd Sportu stanowi również deptak prowadzący bezpośrednio nad morze.
 Dodatkową atrakcją jest fontanna, której zwieńczeniem jest znicz, zapalany zawsze podczas inauguracji sezonu letniego oraz z okazji ważnych wydarzeń sportowych.
OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH "CETNIEWO"
Jest nowoczesnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym położonym w zespole parkowym tuż nad samym morzem. To przede wszystkim czołowy w Polsce obiekt szkolący sportowców w tym polską kadrę narodową. To tutaj od 50-u lat szlifują swoje umiejętności sportowcy w boksie, judo, zapasach, podnoszeniu ciężarów, szermierce i wielu innych dyscyplinach sportowych.
 Na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich znajduje się pływalnia, korty tenisowe, boiska, hale sportowe ale też Dom Do Góry Nogami niebywała atrakcja nie tylko dla najmłodszych, która pozwala na odczucie innego, specyficznego oddziaływania sił grawitacji na człowieka.Wizyta tam zapada w pamięci na długo i sprawia, że na twarzach nawet najpoważniejszych osób pojawia się szeroki uśmiech.
LETNIA SCENA MUZYCZNA
Cykl wakacyjnych koncertów we Władysławowie. To chyba główna muzyczna atrakcja sezonu we Władysławowie. Reggae, rock, hip-hop, pop - takiej muzyki możecie tutaj posłuchać. Świetna zabawa i niesamowita atmosfera gwarantowane.
 W 2012 roku poprzeczkę bardzo wysoko ustawili tacy artyści jak Bednarek, Grubson czy Enej. Rok później tysiące fanów, po raz kolejny, zagościło pod sceną na koncertach takich artystów jak Brodka, O.S.T.R & Hades, Pokahontaz, Jamal, Pezet czy Kult. Atmosfera była niesamowita, publiczność bawiła się wyśmienicie, a artyści dawali z siebie wszystko.


 

Władysławowo poza pięknymi, szerokimi i czystymi plażami, niezwykłymi walorami krajobrazowo-przyrodniczymi, szeregieminteresujących miejsc i obiektów ma również bardzo dużo do zaoferowania w sferze aktywnego wypoczynku.

 

 • skatepark (wybudowany w 2015 r przy ZS1 Władysławowo)
 • park linowy (-Tarzan Park-)
 • liczne pięknie usytuowane ścieżki rowerowe (w sezonie letnim działa kilka wypożyczalni rowerów, skuterów i ekorowerów)
 • wędkarstwo morskie (we Władysławowskim porcie znajduje się kilka jednostek rybackich, które organizują wyprawy, połowy i wędkowanie morskie dla grup zorganizowanych oraz wędkarzy indywidualnych)
 • paralotniarstwo (paralotniarze właśnie w gminie Władysławowo znajdą  wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu. Klifowe wybrzeże pomiędzy Władysławowem, a Jastrzębią Górą, na wysokości Chłapowa, już od kilku lat chętnie wybierają paralotniarze oraz motolotniarze jako miejsce startu)
 • wind- i kitesurfing (płytka i prędko nagrzewająca się woda Zatoki Puckiej, małe zafalowanie, a na dodatek przewaga wiatrów zachodnich, wiejących niemal wzdłuż brzegu, stwarzają idealne warunki dla amatorów żagla na desce, zarówno o wysokim stopniu wtajemniczenia jak i początkujących)
 • żeglarstwo
 • surfcasting
 • Nordic Walking
 • parasaling
 • wyprawy quadami
 • wyprawy Segway'ami

A jeśli pogoda nie dopisze można wybrać się na wycieczkę do okolicznych miasteczek.
Jest tak wiele atrakcji,że każdy znajdzie coś dla siebie:


HEL - fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża, D-Day (rekonstrukcja na plaży bitwy upamiętniającej lądowanie aliantów 6 czerwca 1944 roku na plażach Normandii podczas II wojny światowej);
MECHOWO - groty pochodzące z czasów najmłodszego zlodowacenia;
RZUCEWO - osada łowców fok z epoki kamienia, III-II tys. p.n.e.,Zamek Jan III Sobieski;
SŁAWOTÓWKO - pałac Below;
KROKOWA - zamek,dawny pałac rodziny Krokowskich;
GNIEWINO - wieża widokowa Kaszubskie Oko;
NADOLE - skansen,zagoda gburska z XIX wieku;
GDYNIA - oceanarium,wycieczki tramwajem wodnym, Dar Pomorza, ORP Błyskawica, Centrum Nauki Experyment ;
godnym zobaczenia są także: klasztor w Żarnowcu,stara elektrownia jądrowa nad Jeziorem Żarnowieckim, Kalwaria Wejherowska, Kaszubski Park Miniatur w Mirachowie, Diabelski Kamień w Odargowie, Dom Whisky i Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze, latarnia morska w Rozewiu, Sanktuarium Maryjne w Swarzewie, Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku.